Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nowotworów?
Rozważając ubezpieczenie na życie, wiele osób zastanawia się nad dokładnym zakresem ochrony, jaki powinni wybrać. W przypadku chorób tak poważnych jak nowotwory, warto zastanowić się nad potrzebą dodatkowego ubezpieczenia. W tym artykule omówimy zalety i wady takiego rozwiązania, uwzględniając warunki rynku polskiego.
Rynek ubezpieczeń onkologicznych w Polsce
Ubezpieczenia na życie prudential obejmują ochronę na wypadek śmierci, ale również choroby i nieszczęśliwe wypadki. W Polsce coraz większą popularnością cieszą się polisy onkologiczne. Dzieje się tak głównie za sprawą wzrostu zachorowań na nowotwory oraz podnoszenia świadomości społeczeństwa na temat konieczności dbania o swoje zdrowie i finanse. Co więcej, szczególnie popularne są tzw. ubezpieczenia bezgotówkowe, które oferują wypłatę określonej sumy pieniędzy w razie zdiagnozowania nowotworu u ubezpieczonego.
Przeczytaj również: Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Poznaj kilka faktów na ten temat
Dodatkowe ubezpieczenie na życie prudential na wypadek nowotworów daje wiele korzyści. Po pierwsze, może pomóc w pokryciu kosztów leczenia, zwłaszcza gdy pacjent musi korzystać z drogiej terapii, której nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Po drugie, taka polisa może być wsparciem dla rodziny pacjenta, stanowiąc pewien rodzaj zabezpieczenia finansowego w trudnym okresie walki z chorobą. Oprócz tego, wypłata z ubezpieczenia może pomóc skoncentrować się na walce z chorobą bez obaw o utratę dochodu oraz dać poczucie bezpieczeństwa ubezpieczonemu i jego bliskim.
Wady ubezpieczenia onkologicznego
Mimo licznych zalet dodatkowego ubezpieczenia na wypadek nowotworów, warto również wspomnieć o jego potencjalnych wadach. Przede wszystkim, nie każdy może skorzystać z takiej ochrony - towarzystwa ubezpieczeniowe często wykluczają osoby z istniejącymi przewlekłymi chorobami lub mające w przeszłości zdiagnozowany nowotwór. Ponadto, przyszli ubezpieczeni muszą liczyć się z wyższym kosztem polisy niż w przypadku standardowego ubezpieczenia na życie. Wreszcie, warto wspomnieć o tym, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają okresy karencji, czyli czas oczekiwania na wypłatę świadczenia nawet po zdiagnozowaniu choroby.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana