Jakie warunki trzeba spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?
Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. Niestety, w praktyce tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zakup wybranego lokalu z własnych środków pieniężnych. Innym pozostaje możliwość skorzystania z różnych form finansowania tego typu inwestycji. Do najpopularniejszych z nich należy kredyt hipoteczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu, dobrze trafiłeś. W artykule znajdziesz szereg informacji na ten temat.
Najważniejsze informacje o kredytach hipotecznych
Kredytem hipotecznym nazywa się zobowiązanie finansowe zaciągane w celu nabycia domu bądź lokalu mieszkalnego. Za podstawowe wyróżniki tego rodzaju wsparcia finansowego uznaje się długi okres spłaty i relatywnie niskie oprocentowanie. W praktyce oznacza to możliwość spłacania rat wraz z odsetkami bez znaczącego obciążenia domowego budżetu. Banki prześcigają się w rozmaitych ofertach kredytów hipotecznych dla swoich klientów. W celu wybrania najkorzystniejszej dla siebie opcji najlepiej jest zasięgnąć porady specjalistów prowadzących własne biura finansowe. Do takich osób należy m.in. pośrednik kredytowy Piotr Witecki z Trójmiasta. Profesjonalny doradca po przeanalizowaniu zdolności kredytowej danej osoby pomaga jej w wyborze najlepszej propozycji, a także załatwieniu wszystkich formalności związanych z zaciągnięciem omawianego zobowiązania.
Przeczytaj również: Dlaczego warto skorzystać z usługi pośrednictwa kredytowego?
Czy każdy klient banku może uzyskać kredyt hipoteczny?
Kredyt hipoteczny to opcja dostępna jedynie dla wybranych osób. Do uzyskania możliwości skorzystania z tej formy wsparcia konieczne jest bowiem spełnienie kilku podstawowych warunków. Do najważniejszych z nich zalicza się:
zdolność kredytową – banki przy analizowaniu informacji z BIK-u zwracają uwagę na rodzaj zaciągniętych wcześniej zobowiązań oraz terminowość ich spłat;
wiek kredytobiorcy – kredyty mieszkaniowe mogą być udzielane wyłącznie osobom do 35 roku życia;
wysokość zarobków – im wyższe dochody, tym większa szansa na otrzymanie wsparcia;
rodzaj umowy o pracę – banki przychylnym okiem patrzą zwłaszcza na osoby mające umowę o pracę na czas nieokreślony;
wkład własny – zwykle wynosi on około 20% wartości nieruchomości.
Kredyt hipoteczny w Gdańsku i innych miastach, udzielany jest zarówno małżeństwom, jak i singlom. Z tej opcji mogą skorzystać też osoby żyjące w związkach nieformalnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana