Zastosowanie betonu architektonicznego w obiektach użyteczności publicznej
Obiekty użyteczności publicznej muszą sprostać innym wyzwaniom niż prywatne domy czy budynki mieszkalne. Urzędy, szkoły, przychodnie, centra handlowe czy biblioteki są tłumnie uczęszczane, więc i intensywnie eksploatowane. Ważne jest przy tym, aby były w nienagannym stanie oraz możliwie łatwe było utrzymanie w nich czystości. Jak sprawdza się beton architektoniczny w tego rodzaju obiektach?
Beton architektoniczny na elewacjach budynków użyteczności publicznej
Elewacja budynku ma zasadniczy wpływ na to, jak prezentuje się dany obiekt. Powinna być przy tym spójna z otoczeniem. Nie bez znaczenia jest też, czy jest to materiał ekologiczny. I tu doskonale sprawdzają się betonowe płyty elewacyjne. Dzięki nim budynek zyskuje ponadczasowy, elegancki i nowoczesny wygląd, a zważywszy na uniwersalność tego materiału, sprawdzi się praktycznie w każdym otoczeniu. Występują w wielu różnych wariantach, co pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne, w tym m.in. powiększyć budynek optycznie.
Co więcej, płyty elewacyjne z betonu są trwałe i przez wiele lat zachowują swoje walory estetyczne. Nie wymagają przy tym skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Betonowa elewacja jest też bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie zmiennych warunków atmosferycznych czy wilgoć.
Beton architektoniczny we wnętrzach budynków użyteczności publicznej
Beton architektoniczny znajduje swoje zastosowanie także we wnętrzach obiektów użyteczności publiczności. Wysokiej jakości elementy betonowe takich producentów jak np. BTB Beton Architektoniczny znacząco podnoszą estetykę wnętrz i nadają im nowoczesności oraz powagi, a jednocześnie przytulności. Beton doskonale komponuje się z każdym materiałem i kolorem, więc sprawdzi się w każdym budynku, bez względu na jego charakter.
Elementy z betonu architektonicznego dostępne są m.in. w formie płyt ściennych, schodów, blatów, stolików czy wazonów. Można więc z ich pomocą urządzić niemal całe wnętrze. Ponadto są one bardzo wytrzymałe. Aby utrzymać je w czystości, wystarczy regularne odkurzanie. Ponieważ nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i intensywnie użytkowane nie tracą na wyglądzie, są wręcz stworzone do tak intensywnie użytkowanych miejsc.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana